Menu

لطفا در زندگی واقعی سیندرلا نباشید (و یاد بگیرید چرا نباید داستان سیندرلا را الگوی موفقیت تان قرار دهید)

لطفا در زندگی واقعی سیندرلا نباشید (و یاد بگیرید چرا نباید داستان سیندرلا را الگوی موفقیت تان قرار دهید)

لطفا در زندگی واقعی سیندرلا نباشید و یاد بگیرید چرا نباید داستان سیندرلا را الگوی موفقیت تان قرار دهید واقعا چقدر داستان زیبایی است داستان ...
print کد خبر: 17 تعداد بازدید: 1742
تاریخ انتشار: 22آبان1395, 10:27:41

لطفا در زندگی واقعی سیندرلا نباشید و یاد بگیرید چرا نباید داستان سیندرلا را الگوی موفقیت تان قرار دهید

واقعا چقدر داستان زیبایی است داستان سیندرلا؛
وقتی یک دختر فقیر و خدمت کار خانه تحت ظلم و ستم نامادری و دخترهایش قرار میگیرد از تمام دستورات آنها اطاعت میکند اما یک روزی با جادوی یک فرشته به مهمانی شاهزاده شهر میرود و شاهزاده عاشق او میشود و ….

داستانی که هم افراد بالغ و هم کودکان هرچند بار هم که آنرا بشنوند خسته نمیشوند؛ یکی از داستان های ماندگاری که هر کودکی آنرا دوست دارد بشنود، اما یک دقیقه صبر کنید، این داستان، داستان زندگی اکثر مردم نیست؟

همانطور که قبلا در مقاله «قدرت باورنکردنی تلقین» خواندید، آنچه را که از کودکی و یا با تکرار زیاد در بزرگسالی به خودتان تلقین میکنید، یک روزی تبدیل به واقعیت زندگی تان میشود.

 

قدرت باورنکردنی تلقین (چطور از آن استفاده کنیم؟)

هر آنچه هستیم؛ همان است که اندیشیده ایم. ذهن همه چیز است. هرآنچه را باور کنیم؛ همان میشویم. ” __ بودا

تلقین ،تلقین ،تلقین !
شاید هزاران بار این کلمه را شنیده باشید. از هر سخنران انگیزشی گرفته تا مدرس حوزه بازاریابی نیز از این کلمه استفاده کرده است.

این کلمه چرا اینقدر زیاد به کار میرود؟ آیا تاثیر آن هم زیاد است؟ یا خرافات؟

خیر. این کلمه واقعا مفید است و قدرت غیرقابل تصوری دارد ! و به هیچ وجه خرافات نیست. زیرا دانشمندان بزرگی همچون انیشتین،نیوتن در نوشته هایشان به قدرت باور و تلقین اشاره کرده اند و البته تمامی پیامبران با شیوه تدریس خودشان یکی از اصولی که به انسان ها آموختند این بود : “باور کنید تا بدست آورید…”

تلقین یک جمله است. به همین سادگی.
اما این جمله ساده میتواند آینده یک کودک را ویران کند ! و یا آنرا بسازد. یک جمله ساده چنان تاثیری ژرفی در ناخودآگاه انسان دارد که زبده ترین روانشناس هم تقریبا نمیتواند آنرا از ضمیر ناخودآگاه بیرون کند

شما در روز هزاران هزار از این جملات خودتان به خودتان میگویید و چند صدتا جمله هم از دیگران میشونید و این یعنی اگر کنترلی بر آنها نداشته باشید به راحتی میتوانند شما را نابود کنند. بیهوده نیست که در هر درس موفقیت زندگی از روانشناسان یکی از درس های مهم انتخاب دوست است.

شما اگر با فردی که تماما در حال گفتن جملات منفی و مخرب است (ناخودآگاه) زمانتان را سپری کنید. این جملات در ضمیر ناخودآگاه شما مینشیند و به سختی قادر خواهید بود آنرا عوض کنید (پاک نمی شوند.)

اما ما در این مقاله قصد داریم قدرت استفاده از تلقین را به شما بیاموزیم؛ شما بعد از خواندن این مقاله میدانید:

  • ذهن و بدن چطور کار میکند؟ چرا ضمیر ناخودآگاه چنین مهم است؟

  • چطور از ضمیر ناخودآگاه به نفع خودمان استفاده کنیم؟

  • تلقین ها چطور کار میکنند؟

  • چطور با قدرت تلقین پول بیشتر / روابط بهتر و زندگی شاد تر داشته باشیم؟

  • تلقین ها خوب چطور بر زندگی ما تاثیر میگذارند؟

برای شروع اجازه دهید سیستم ذهن/بدن انسان را برایتان شرح دهم :

انسان تشکیل شده از ذهن و بدن.

ذهن انسان از دو قسمت تشکیل شده : ضمیر آگاه / ضمیر ناخودآگاه

ضمیر آگاه 10% از تاثیرات را در زندگیتان دارد و همان ذهنی است که هنگام فکر کردن با آن کار میکنید، هنگامی که مطلبی جدید یاد میگیرید ضمیر آگاه فعال است. این ضمیر اطلاعاتی که به آن میدهید میتواند قبول کند یا نکند.

قدرت تصمیم گیری دارد و افکار و احساسات را تحلیل میکند و قدرت نسبتا کمی دارد.

 

داستان سیندرلا، داستان زیبایی است، اما این داستان زیبا درس های بدی برای زندگی به ما میدهد !
خب، شاید تعجب کنید و بخواهید زود قضاوت کنید… چون این داستان را دوست دارید، اما صبر کنید، این مقاله را تا انتخاب بخوانید و بعد تصمیم بگیرید.

تنها عیبِ مهمی که داستان سیندرلا دارد، ایجاد تصویر نادرست از موفقیت در زندگی تان است.
بیایید کمی این داستان فوق العاده مهم، یعنی داستان سیندرلا را که از کودکی با آن بزرگ شدیم و همیشه داستانی رویایی و زیبا میدانستیم را زیر ذره بین ببریم

داستان سیندرلا در زندگی واقعی

سیندرلا نماد کسی است که در زندگی پس از تحمل سختی و مشقت سرانجام به رویایش میرسد.
شاهزاده، نماد رویایی است که در زندگی میخواهیم به آن برسیم.
مادرخوانده و دخترهای حسودش، نماد مشکلات و چالش های زندگی است که ما را رسیدن به رویاهایمان دور نگه میدارند؛ مثل ترس، نگرانی، ناامیدی، قرض و بدهی، کمبود اعتماد به نفس، دوستان بد و

سیندرلا در داستان، نقش یک قربانی را دارد. کسی که سال های عمرش را برای مادرخوانده ظالمش کار کرده و همیشه مورد اذیت و آزار دخترهای مادرخوانده اش قرار گرفته… و همیشه دهانش را بسته نگه داشته و هیچ حرفی نزده، هیچکس صدای معترضش را هم نشنیده.

 

اما صبر کنید… یک نگاهی به اطراف تان بیاندازید ! چند نفر را میبینید که سیندرلای زندگی شان شدند؟ اجازه دادند مشکلات، کمبودها و چالش ها آنها را در زندگی تبدیل به یک قربانی کند و همیشه در حسرت رویاهایی که دارند دهان شان را بسته نگه دارند و فقط کار کنند؟

امتیاز خبر:
1 1 0

نظرات


نظری وجود ندارد.

مرتب سازی براساس

آرشیو:

دی ان ان