Menu

 ۴۸ دروغ بزرگی که برای ثروتمند شدن نباید باور کنید (اما اکثر مردم باور کرده اند)

 ۴۸ دروغ بزرگی که برای ثروتمند شدن نباید باور کنید (اما اکثر مردم باور کرده اند)

 ۴۸  دروغ بزرگی که برای ثروتمند شدن نباید باور کنید (اما اکثر مردم باور کرده اند) ثروتمند شدن تبدیل به دغدغه زندگی بسیاری از جوانان...
print کد خبر: 85 تعداد بازدید: 1336
تاریخ انتشار: 14آذر1395, 18:07:03

 ۴۸ دروغ بزرگی که برای ثروتمند شدن نباید باور کنید (اما اکثر مردم باور کرده اند)

ثروتمند شدن تبدیل به دغدغه زندگی بسیاری از جوانان امروزی شده… 
تا جایی که اکثر جوانان حاضر هستد حتی از راه‌های سریع پولدار شوند که این میتواند مشکل ساز باشد. در واقع، «راه های سریع پولدار شدن» فقط باعث میشوند خیلی زودتر فقیر شوید.

اما مسئله اصلی این است که دستیابی به هدف یعنی پولدار و ثروتمند شدن در نگاه اول ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، مخصوصا اگر مجبور شوید در این راه روزهای شاد و جوانیِ خود با کار کردن فراموش کنید. اما نگران نباشید… چون خوشبختانه، اکثر دیدگاه­ ها در مورد ثروتمند شدن ریشه در تفکرات اشتباه و بی‌اساس دارند !

یعنی اکثر تفکراتی که برای ثروتمند شدن دارید، به احتمال زیاد اشتباه هستند !
چون از دنیای قدیم تر و با حرف مردم این باور و تفکرات به ما رسیده و چون از کودکی بارهای برای ما تکرار شده، به اشتباه فکر میکنیم درست هستند درحالی که هیچوقت واقعا برای صحیح یا غلط بودن آن ها تحقیق نکردیم.

در ادامه لیستی از باورهای اشتباهی که به دروغ به ما قبولاندند را میخوانید؛ چون اگر آنها را باور کرده باشید، مانع پیشرفت شما برای ثروتمند شدن خواهند شد.

برای اینکه بتوانید برای درستی هر ادعا تحقیق کنید، ما یک نمونه از افرادی که بدون توجه به دروغ مورد نظر ثروتمند شدن را به شما معرفی کردیم که بتوانید داستان موفقیت آنها را نیز پیگیری کنید :

۱- یک مادر تنها و بدون همسر شانس موفقیت ندارد.
دنیشا دنیل هاستن  از جمله زنانی بود که در سن بیست سالگی یک مادر تنها و بدون همسر بود.

همسر وی مدت کوتاهی پس از تولد همسرش به علت سرطان جان خود را از دست داد. چند هفته بعد او مجبور شد برای تامین هزینه‌هایش به سر کار رود. با وجود شرایط سخت، وی ناامید نشد و با استقامت شرایط  دشوار را از پیش رو برداشت. این تلاش بی‌امان زندگی او را متحول کرد و در نهایت او یک مولتی میلیونر در تجارت املاک شد. داستان‌های متعددی از مادران مجرد وجود دارد  که در مواجه با چالش­های خود، ثروتمند شدند. شما هم حق انتخاب دارید و می­توانید تصمیم بگیرید که ثروتمند شوید.

۲- افراد ثروتمند، ناتوانی جسمی و روحی ندارند.
جان مورو، از آتروفی عضلانی نخاعی (SMA) رنج می‌برد، و در سن دوسالگی پزشکان از او قطع امید کرده بودند.

قبل از این که وی تصمیم ثروتمند شدن داشته باشد تمام عمرش را محدود به یک ویلچر کرده بود و سرمایه­اش کمتر از هفتصد هزار دلار بود. برای در دست گرفتن سرنوشت خود و تعیین آینده، وی محدودیت های طاقت فرسای شغلی دولت ایالات متحده  را ترک کرد و به مکزیک رفت.

از آن زمان به بعد  صدها میلیون نفر از صفحه  وب او بازدید داشتند و مورو ده ها میلیون دلار از سه شرکت مختلف  درآمد دارد. با توجه به این موضوع، آیا عذر و بهانه شما قابل قبول می­باشد؟

۳- ثروتمندان در خانواده­ای با ثبات پرورش یافته­ اند.
برای اینکه بدانید این یکی از رایج ترین دروغ هایی است که مانع ثروتمند شدن شما میشود، توصیه میکنیم همین الان فقط مقدمه مقاله مربوط به «اپرا وینفری» را بخوانید

۴-  ثروتمندان از خانواده­ای مرفه و پولدار هستند.
آیا تا به حال بی‌خانمان بوده اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس یک خبر خوب در انتظار شماست.

صدها نفر از افراد بی‌خانمان وجود دارند که تصمیم گرفته­ اند خودشان برای تحول زندگی­شان حرکتی انجام دهند و اکنون  تبدیل به یک میلیونر و حتی یک میلیاردر شده‌اند.

ژان پل دژوریا در اکو پارک لندن بزرگ شد. در یک برهه زمانی، او با پسر دو ساله­ اش در خیابان زندگی می­کرد و با جمع آوری بطری‌های نوشابه  گذران روزگار می­گذراند. می توانید تصور کنید که در دهه بیست سالگی خود در خیابان و با یک کودک دو ساله زندگی کنید در حالی که تنها راه درآمد شما برای سیر کردن کودک دو ساله­ تان از طریف جمع آوری بطری‌های نوشابه دور ریخته افراد دیگر به دست آید و هیچ خدمات حفاظتی هم شامل حالتان نشود؟

می توانید تصور کنید که او چه احساسی داشت وقتی به چشمان کودک دو ساله خود نگاه می­کرد، آنچه که پسرش در مورد او به عنوان یک پدر فکر می کرد او را شرمسار نمی­کرد؟ آیا به معنای واقعی احساس شکست نمی­کردید و خود را بی­لیاقت­ ترین فرد که توانایی سرپرستی کودک دو ساله­اش را ندارد، تصور نمی­کردید؟

با وجود این شرایط، او این احساسات منفی را کنار گذاشت و تمام سعی خود کرد تا یک فرد ثروتمند شود.
بیست سال پس از یک زندگی مفلوک در خیابان، او به یک ثروتمند چند میلیارد دلاری تبدیل شد. او با عشق به مردم، عشق به زندگی، و طراحی یک سیستم برای ایجاد محصولات با کیفیت که مورد علاقه مردم بود توانست فردی بسیار موفق در کسب و کار خود باشد.

۵- اگر در آمریکا به دنیا اومده بودیم شاید میتوانستیم ثروتمند شویم.
افراد ثروتمند در کشورهای مختلف سراسر جهان وجود دارند.

بیانیه های راننده تاکسی ها را که «اگر بیل گیتس تو ایران بود، هیچوقت بیل گیتس نمیشد…» را دور بیاندازید. با کمی تحقیق خواهید دید شرکت هایی درحال حاضر در ایران شکل گرفته اند که نه در سطح کشور، نه در سطح خاورمیانه بلکه در سطح جهان حرفی برای گفتن دارند

۶- دارای ضریب هوشی بالا هستند.
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بین ضریب هوشی و درآمد ارتباطاتی وجود دارد، اما در هنگام صحبت کردن با افراد ثروتمند متوجه خواهید شد که این موضوع همیشه صدق نمی کند.

نمونه های بسیاری از مردم ثروتمند با ضریب هوشی پایین­تر از حد متوسط  و یا بدون ضریب هوشی بالا وجود دارد. غرور بصورت ناخودآگاه موجب انتخاب گزینه­ های بد مالی و ریسک های غیر ضروری می­شود. (

صرف نظر از اعداد، ثروتمند شدن راه و روش  و سیستم خاص خود را دارد

۷- افراد ثروتمند ذوق هنری ندارند.
همه­ ی ما به نوعی استعداد یک هنر خاص را داریم و هر یک از ما به نوبه خود یک هنرمند هستیم.

دید هنری ما در زمینه ای میتواند فعال شود که به آن علاقه داشته باشیم و خلاقیت ما در آن زمینه شکوفا شود. یک نفر عاشق مهندسی و پیدا کردن ساز و کار ماشین آلات است و خلاقیت اش در این راه بروز میکند. یک نفر عاشق هنر و طراحی است و خلاقیت اش را در این راه بروز میدهد.

۸- افراد ثروتمند جذاب هستند.
در گوگل می­توانید تصاویر میلیاردرها و میلیونرها را جستجو و مشاهده کنید. بسیاری از آنها چهره­ ی متوسطی دارند و چندان هم جذاب به نظر نمی­رسند

۹- ثروتمندان فقط مردان سفیدپوست هستند.
بسیاری از میلیاردرهای خود ساخته سفید پوست نیستند و فوربس(مجله تجارت در آمریکا)نام بسیاری از این افراد را در مقالات خود ذکر کرده است.

۱۰- همیشه حق با مشتری است.
همیشه برای خدمات بی عیب و نقص به مشتری تلاش کنید، اما شما مختارید با مشتری که وقت شما را هدر می­دهد و سلامت روان مناسب ندارد، هر گونه که مایلید رفتار کنید. می­توانید از معامله با چنین افرادی اجتناب وخوداری کنید. مشتریان غیر منطقی هزینه‌های جبران ناپذیری برای شرکت شما بوجود می­آورند که می­توان این انرژی و سرمایه را در راستای منافع دیگر استفاده نمود.

قبلا در مورد اینکه چرا همیشه حق با مشتری نیست؟
۱۱- ثروتمند شدن نیازبه زمان و سرمایه هنگفت دارد.
بازاریابی و ارائه کالا بسیار راحت تر از آنچه شما فکر می کنید است و می توانید از وقت و سرمایه افراد دیگرب رای رسیدن به اهدافتان استفاد کنید.

اگر فاقد بودجه لازم هستید، می توانید روی وقت خود سرمایه‌گذاری کنید. اگر زمان کافی در اختیار ندارید با کاهش برخی فعالیت­ های غیرضروری روزمره خود مانند تماشای تلویزیون و یا انجام کارهای بیهوده، زمان لازم را به دست آورید.

زندگینامه افراد ثروتمند را اگر بخوانید، خواهید دید اکثر آنها در بی پول ترین برهه زمانی و وقتی که مشکلات فراوانی برای رسیدگی به آنها داشتند سنگ بنای ثروت شان را بنا کردند.

۱۲- ثروتمند شدن به بهای نابودی محیط زیست است.
اگر بخواهید مسیری انتخاب کنید که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مردم شود باید نهایت تلاش خود را در این راه انجام دهید. تلاش کمتر به معنای این است که منابع کمتری از محیط زیست مورد استفاده قرار می­گیرد.

همچنین می توانید با نوآوری و خلاقیت باعث کاهش آلودگی و صرفه­ جویی در منابع محیط زیست شوید. حتی می توانید بخشی از ثروت به دست آورده خود را به بهبود و حمایت از منابع محیط زیست اختصاص دهید.

از ثروتمندان معروف که در این زمینه فعالیت میکنند، ایلان ماسک موسس شرکت «تسلا موتورز» تولید کننده اتومبیل های برقی است.

۱۳- افزایش ثروت شما به معنی فقیر شدن فردی دیگر می­باشد.
ثروتمند شدن به معنی سرقت مال دیگران نیست. اگر در این مورد شک و تردید دارید، به این فکر کنید که پول شما از چه طریقی به دست شما می­رسد و چگونه یک شخص برای بار اول ثروتمند شده است.

ثروتمند شدن به معنی گرفتن مال دیگران نیست. افراد ثروتمند کیک را تقسیم نمی­کنند بلکه خودشان کیک سیب درست می­کنند و به مردمی که کیک دوست دارند می فروشنداندرو کارنگی، سلطان فولاد آمریکا گفته «در این دنیا‌ آنقدر ثروت زیادی وجود دارد که اگر فقط ترسِ از دست دادنِ ثروت اکنون تان را داشته باشید هیچوقت آنرا بدست نخواهید آورد

۱۴- سرمایه گذاریدر بازار سهام شما را ثروتمند می­کند.
سرمایه‌گذاری در بازار سهام یک راه عالی برای ثروتمند شدن است اما تنها زمانی این موضوع صدق دارد که این کار درست انجام شود. اکثر مردم از این راه منافع بسیاری کسب کرده­ اند، اما سرمایه‌گذاری در بازار سهام شما را میلیاردر نمی­کند مگر اینکه یک سرمایه هنگفت در اختیار داشته باشید یا بیش از یکی دو دهه انتظار بکشید.

تلاش برای به سرعت ثروتمند شدن در بازار سهام یکی از سریع ترین راه­ های از دست دادن سرمایه زیاد شما می­باشد (اگر شک داشتید، کافیست یک سری به بازار بورس بیاندازید و با افرادی که تمام دار و ندارشان را از دست داده اند صحبت کنید)

۱۵- ثروتمندان سرمایه‌گذاری نمی­کنند.
پول خود را همیشه در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنید، حتی اگر می­توانید در وقت و زمان خود نیز سرمایه­ گذاری کنید.

اگر شما در هیچ زمینه­ا ی سرمایه‌گذاری نکنید، تورم ارزش پولتان را پایین می­برد و نیمی از ارزش سرمایه شما پس از بیست سال از بین خواهد رفت (شاید هم زودتر…) اگر تصمیم به سرمایه­ گذاری نداشته باشید از ارزش سرمایه شما به شدت کاسته خواهد شد.

همیشه به دنبال موقعیت جدید برای سرمایه‌گذاری باشید و در صورت داشتن سرمایه لازم روی فرصت­ ها و ایده های کارآفرینی سرمایه­ گذاری کنید.

۱۶- اگر می‌خواهید کاری درست انجام شود بهتر است آن را خودتان انجام دهید.
با دریافت مشاوره مناسب، سرمایه­ گذاری خارجی، اخذ نمایند­گی استفاده از سیستم­ های اتوماتیک و منابع در دسترس بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. سعی کنید مسئولیت­ نهایی را خودتان به عهده بگیرید و با اعتماد به نفس لازم بصورت غیر مستقیم نظارت و مدیریت داشته باشید و تلاش تان را برای بهبود موقعیت­تان بیشتر کنید.

اگرچه ممکن است مجبور به اختصاص کمی سرمایه و وقت بیشتر شوید اما با گذشت زمان منافع و سود بیشتری حاصل خواهید کرد.
و البته یادتان نرود، شما قرار نیست قهرمانِ تنهایِ فیلم ها شوید !

میخواهید کاری بزرگ انجام دهید؟ باید یک تیم داشته باشید. بدون داشتن یک تیم، شما به تنهایی نمیتوانید ثروتمند شوید.

۱۷- ثروتمندان خسیس هستند.
افراد ثروتمند تر تعامل بیشتری با دوستان شان دارند و ممکن است در برخی مواقع از آنها درخواست کمک مالی کنند. به هر حال شما هم باید لطف آنها را جبران کنید و در زمان نیاز به آنها کمک مالی کنید. پس در انتخاب دوستانتان دقت کنید و افرادی را برگزینید که در هنگام دریافت کمک مالی، قطعا قرض خویش را جبران کرده و پول شما را بازمی­گردانند.

ثروتمندان واقعا افراد خسیسی نیستند. آنها ارزش پول را درک کرده اند و حاضر نیستند بیهوده پول شان را از دست بدهند

۱۸- شرایط خاص و فرصت مناسب لازمه کسب ثروت است.
این شما هستید که با قرار دادن خود در شرایط و موقعیت مناسب می­توانید فرصت­های عالی را برای خود تصاحب کنید. قطعا با تلاش بیشتر موقعیت­ها و فرصت­های بیشتری به دست خواهید آورد.

به قول معروف «از شما حرکت، از خدا برکت.» خداوند به کبوترها دانه میدهد، اما آنرا در لانه شان قرار نمیدهد. پس اگر میخواهید در زمان درست، در جای درست و با افراد درست ملاقات کنید تا فرصت ثروتمند شدن تان را بدست بیاورید، باید تلاش کنید، فعالیت کنید و هرکاری از دست تان بر می آید انجام دهید برای ثروتمند شدن تان.

۱۹- ثروتمندان هرگز اشتباه نمی­کنند.
شکست لازمه موفقیت است. باید از شکست درس گرفت و تجربه کسب کرد

۲۰- ثروتمندان تمام وقت به همه بله می­گویند.
افراد موفق اکثر مواقع از «قدرت نه گفتن» شان استفاده میکنند. اگر شما شجاعت نه گفتن را ندارید بهتر است تجدید نظری داشته باشید و در مورد مطلب زیر کمی تعمق کنید.

ممکن است همکار شما تقاضا کند که کاری را برایش انجام دهید و شما برای اینکه در نظر او آدم بده نشوید از رد درخواست او و نه گفتن اجتناب می­کنید. ممکن است تصور کنید درخواست همکارتان ضروری بوده و شما کار درستی انجام داده­اید. مردم روی حرف شما حساب باز می­کنند و دیگر نمی­توانید حرف خود را پس بگیرید. در همین حال متوجه می­شوید که دخترتان دقیقا در همان زمان اجرای نمایش دارد و این اولین اجرای او می­باشد.

قلبتان به شدت شروع به تپیدن می­کند سرعت نبض تان بالا رفته و عرق می­کنید. به چشم دختر شش ساله خود نگاه می­کنید. او واکنش شما را می بیند. چشم­هایش به شما خیره شده و شما باید به او بگویید که قادر نیستید در اولین اجرای مدرسه­ اش حضور داشته باشید او می پرسد: “چرا بابا؟” شما چه می گویید؟ آیا می­خواهید اعتراف کنید که شهامت نه گفتن به کسی که  نقش مهمی در زندگی شما ندارد را نداشته­ اید؟ آیا در نهایت یک نه گفتن ساده ارزش اینقدر اذیت شدن را دارد؟

همین شرایط را در موقعیت کاری در نظر بگیرید.
چگونه بسیاری از فرصت­ها را رد کردید چون به یک درخواست کم اهمیت­ تر پاسخ مثبت داده بودید.­ بله گفتن به معنی نه گفتن به تمام فرصت­هایی است که در آینده می­توانید به دست آورید. سعی کنید تنها به درخواست‌هایی پاسخ مثبت دهید که ارزش بله گفتن داشته باشند.

۲۱- ریسک کردن غیرضروری
افراد ثروتمند می­دانند که یک شبه نمی­توان ره صد ساله رفت و با استفاده از تجربیات افرادی که در زمینه کاری آنها فعالیت می­کنند جوانب کارهایشان را سنجیده و به هنگام ریسک کردن با دقت و بررسی همه ابعاد گام برمی­دارند.

۲۲- اجتناب از خطر
همه چیز در زندگی یک ریسک است است، حتی انجام ندادن هیچ کاری و حفظ وضعیت موجود.

مهم این است که به درستی موقعیت خطر را بررسی کنید و بدون ترس حرکتی با احتمال ریسک پایین انجام دهید. خیلی ساده است، اگر در حال حرکت رو به جلو نیستید، در حال حرکت به عقب هستید.

۲۳- ثروتمندان خوش شانس هستند.
هر چه هوشمندانه و زیرکانه­ تر عمل کنید شانس و اقبال بیشتری در انتظار شما خواهد بود.

۲۴- برای ثروتمند شدن باید سخت کار کرد.
می­توانید به شدت کار کنید اما اگر این اقدامات تنها شما را رو به جلو برده و سرعت موفقی تان کم است احتمالا مسیر را اشتباه رفته­ اید و احتمال موفقیت شدن تان بسیار کم است. اگر به آنچه که مدنظرتان است نرسیده­ اید علتش را از خود بپرسید.

تلاش لازم را انجام دهید اما به جای تلاش بی وقفه به دنبال راه حل مبتکرانه و زیرکانه باشید و در صورت پی بردن به رویکردهای اشتباه، از تغییر مسیر خود هراس نداشته باشید. به جای سخت کار کردن، ثروتمندان یادگرفته اند هوشمندانه کار کنند و از پول شان به عنوان وسیله ای برای سریع تر رسیدن به اهداف شان استفاده میکنند.

ثروتمند شدن تبدیل به دغدغه زندگی بسیاری از جوانان امروزی شده

تا جایی که اکثر جوانان حاضر هستد حتی از راه‌های سریع پولدار شوند که این میتواند مشکل ساز باشد. در واقع، «راه های سریع پولدار شدن» فقط باعث میشوند خیلی زودتر فقیر شوید.

مسئله اصلی این است که دستیابی به هدف یعنی پولدار و ثروتمند شدن در نگاه اول ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، مخصوصا اگر مجبور شوید در این راه روزهای شاد و جوانیِ خود با کار کردن فراموش کنید. اما نگران نباشید… چون خوشبختانه، اکثر دیدگاه­ ها در مورد ثروتمند شدن ریشه در تفکرات اشتباه و بی‌اساس دارند !

یعنی اکثر تفکراتی که برای ثروتمند شدن دارید، به احتمال زیاد اشتباه هستند !
چون از دنیای قدیم تر و با حرف مردم این باور و تفکرات به ما رسیده و چون از کودکی بارهای برای ما تکرار شده، به اشتباه فکر میکنیم درست هستند درحالی که هیچوقت واقعا برای صحیح یا غلط بودن آن ها تحقیق نکردیم.

در ادامه لیستی از باورهای اشتباهی که به دروغ به ما قبولاندند را میخوانید؛ چون اگر آنها را باور کرده باشید، مانع پیشرفت شما برای ثروتمند شدن خواهند شد.

برای اینکه بتوانید برای درستی هر ادعا تحقیق کنید، ما یک نمونه از افرادی که بدون توجه به دروغ مورد نظر ثروتمند شدن را به شما معرفی کردیم که بتوانید داستان موفقیت آنها را نیز پیگیری کنید :

۲۵- ثروتمند شدن کار سختی نیست.
اگر تلاش و پشتکار نداشته باشید در هیچ زمینه ­ای موفق نخواهید شد. با تدبر جلو بروید اما تلاش لازم را هم انجام دهید.

نه تنها برای ثروتمند شدن، بلکه برای موفقیت در هرکاری، باید هوشمندانه تلاش کنید. سخت کار کردن یعنی کاری را که نتیجه مشخص دارد برای نتیجه بیشتر، بیشتر انجام دهید… ثروتمندان برای ثروتمند شدن سخت کار نکردند.

۲۶- افراد ثروتمند دود چراغ خورده­ اند.
اگر شما حداقل هفت ساعت خواب مفید نداشته باشید قادر نخواهید بود وظایف خود را به درستی انجام دهید.

فکر نکنید آنهایی که ثروتمنداند اصلا نمی خوابند و همیشه درحال کار کردن هستند. خواب شما مهم است… خیلی خیلی هم مهم است.

۲۷- ثروتمندان زمان کافی برای استراحت و مسافرت ندارند.
افراد ثروتمندی که در کسب و کار خود فعال هستند نسبت به کارگران معمولی تعطیلات بیشتری دارند و نسبت به افراد عادی زندگی لذتبخش تری دارند. آنها مثالی معروف دارند «سخت کار کن، سخت تفریح کن»

۲۸- ثروتمندان برای هر روز خود یک برنامه دقیق و منظم دارند.
شما  به یک برنامه موثر نیاز دارید. برنامه بیش از حد سنجیده شده و بسیار دقیق انرژی شما را از بین می­برد و به  بسیاری از ابعاد مهم زندگی شما آسیب وارد می­کند.

حتی دونالد ترامپ، کارآفرین و سیاستمدار مطرح آمریکایی که امروزه برای ریاست جمهوری تلاش زیادی میکند هم میگوید برای هر روزش برنامه مشخصی ندارد اما میداند باید طبق برنامه مشخص شده بلند مدت اش کار کند.

۲۹- فدا کردن سلامت خود.
سلامت جسمی تمرکز و انرژی شما را بهبود می­ بخشد هر دوی این عوامل  شانس موفقیت را افزایش می­دهند. برای فعالیت فیزیکی و انجام ورزش روزانه زمان کافی اختصاص دهید تا انرژی و کارآیی بیشتری داشته باشید.

افراد ثروتمند، برای پول بیشتر کار نمیکنند. آنها برای داشتنِ وقت بیشتر کار میکنند که در این وقت بیشتر میتوانند ورزش کنند، به خانواده شان برسند، مسافرت کنند و در کنار کار، زندگی داشته باشند.

۳۰- قربانی نمودن خانواده خود.
استفاده مناسب از زمان اجازه می دهد تا روی موضوعات مهم تمرکز بیشتری داشته باشید. فرصت‌های زیادی برای همراه بودن با خانواده در جنبه های مختلف زندگی شما وجود دارد. با یک تیر دو نشان بزنید و در مناسبت­های مختلف با دعوت دوستان در کنار خانواده­تان وقت بیشتری را در کنار افراد مورد علاقه­ تان داشته باشید.

فقط در فیلم های هالیوودی است که تلقین میشود آنهایی که ثروتمندند خانواده شان را از دست داده اند و از طرف آنها طرد شده اند یا نسبت به انها بی تفاوت اند. در واقعیت، این شما هستید که انتخاب میکنید و نه پول !

۳۱- چشم پوشی از شادی­ ها.
اگر آنچه را  که دوست دارید انجام دهید، رسیدن به اهداف آسان­تر خواهد شد. انگیزه عامل محرک شما است و اگر به دنبال ثروتمند شدن هستید نباید از شاد بودن در زندگی غافل شوید.

درست است که برای رسیدن به خوشی های بزرگ باید از خوشی های کوچک چشم پوشی کرد، اما یادتان نرود که هدف زندگی لذت بردن از لحظاتی است که در این دنیا هستیم.

۳۲- گوش دادن به توصیه افراد خانواده در زمینه کاری.
اعضای خانواده شما ممکن است بهترین نیات را در ذهن داشته باشند، اما ترس از دیدن شکست شما باعث می­شود که موجب ایجاد تردید در تصمیمات پلندپروازانه شما شوند آنچه که مردم می گویند را گوش دهید، اما به دنبال مشاوره از افراد موفق و باتجربه در زمینه کاری خود باشید.

مطمئنا میدانید که اگر شما مریض شوید، از یک پزشک مشاوره درمانی میگیرید. پس از میخواهید ثروتمند شوید، باید از یک فرد ثروتمند مشاوره بگیرید.

مایکل دل، کارآفرین و قطب اقتصادی صنعت کامپیوترهای خانگی میگوید «احتمالا دلیل موفقیت ام در کار این بود که خانواده و دوستانم به من گفتند «این کار رو نکن»…»

۳۳- باید فقط تصمیم به شروع کار گرفت.
ابتدا برنامه­ ریزی داشته باشید و سپس تصمیم خود را عملی کنید. تصمیمِ بدون برنامه، راه به جایی نخواهد برد و برنامه ی بدون تصمیم هم هیچوقت اجرا نمیشود.

۳۴- داشتن یک برنامه کامل با جزییات دقیق لازم است.
غیر ممکن است که از آینده خبر داشت و برای هر سناریوی محتمل برنامه­ ای داشت هیچ برنامه­ای­ تا به حال بصورت قطعی بی عیب و نقض نبوده است. اما داشتن یک طرح ناقص همیشه بهتر از نداشتن هیچ برنامه­ ای است.

۳۵- رویاپردازی.
رویاپردازی بسیار خوب است، اما یک رویا هرگز اتفاق نخواهد افتاد اگر هیچ اقدامی برای عملی شدن آن انجام ندهید. برنامه­ ریزی کنید، رویاهای بزرگ در سر بپرورانید اما جسورانه زندگی کنید و برای رسیدن به رویاهایتان تلاش کنید.

۳۶- نباید به افراد دیگر کمک کنید.
اگر واقعا افراد دیگر برای شما اهمیت دارند با کسب موفقیت­های بیشتر، توانایی خود را برای کمک به دیگران افزایش دهید. موفقیت باعث می شود باری بر دوش جامعه نباشید و یک الگوی خوب برای سایرین شوید.

به قول محمدعلی کلی، اسطوره دنیای بوکس «خدمتی که به مردم میکنید، در واقع اجاره بهای فضایی است که در این دنیا اشغال کرده اید و باید بپردازید…»

۳۷- فداکار باشید.
انجام دادن کاری که به آن علاقه­ ای ندارید بسیار دشوار است. بهتر است کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید. اگر تمام وقت و هزینه خود را صرف کمک به دیگران کنید دیگر چیزی برای سرمایه­ گذاری ندارید. البته این بدان معنی نیست که نباید به دیگران کمک کنید. در یاری رسیدن به افراد شرایط خود و همه جوانب را در نظر بگیرید و اگر دیگران به شما اهمیت بدهند به تصمیم شما احترام می­گذارند.

۳۸- فقط از راه دروغ، تقلب، و سرقت میتوان پولدار شد.
این  موارد به احتمال زیاد شما را راهی زندان و مطرود می­کند. شاید در مراحلی با توسل به راه نادرست بتوانید منفعتی کسب کنید اما در دراز مدت مردم متوجه نیت شما شده و از مشارکت و کسب و کار با شما اجتناب می­ورزند.

ضرب المثل ایرانی «آدم خوش معامله، شریک مال مردمه» را همیشه در ذهن داشته باشید؛ ثروت پایدار بر اساس ارائه خدمات با ارزش واقعی برای شما حاصل خواهد شد.

۳۹- اخذ تحصیلات و نمرات بالا لازم است.
بعد از اینکه شما فارغ التحصیل شدید هیچ کس در مورد معدل شما سوالی نمی­پرسد. بنا به تحقیقات انجام شده توسط دکتر توماس جی استنلی، متوسط معدل میلیونر­ها در ایالات متحده فقط کمی بالاتر از حد متوسط بوده است.

و خیلی از میلیونرهای دنیا هم تحصیلات کافی نداشتند. قبلا مقاله ای پرطرفدار منتشر کردیم که حتی در چند روزنامه پرتیراژ نیز چاپ شد در این زمینه… حتما بخوانید «چرا افراد خنگ، سریع تر از افراد باهوش ثروتمند میشوند؟»

۴۰- شما باید در یک مدرسه سرشناس تحصیل کنید.
تحصیل در یک مدرسه سرشناس مایه مباهات است اما مهم نتیجه­ ای است که شما کسب می­کنید. اگر مهارت خاصی داشته باشید در هر کجا که باشید قادر به استفاده از این مهارت خواهید بود.

۴۱- باید حتما تحصیلات دانشگاهی داشته باشید.
تحصیلات دانشگاهی جزو ابزارهای رسیدن به اهداف است و هر کسی باید در تمام عمر خود به دنبال یادگیری مهارت جدید باشد اما تحصیلات دانشگاهی همیشه موثر ترین راه برای یادگیری نیست. بیشتر  آنچه در دانشگاه تدریس می شود را می­توان به صورت رایگان از یک معلم و یا یک فارغ التحصیل دانشگاهی آموخت.

انگیزه اکثر مردم از رفتن به دانشگاه ثروتمند شدن نیست، بلکه آنها به دانشگاه می­روند تا یک شغل بیابند.
مردم مقدار زیادی از زمان و پول را صرف رشته دانشگاهی خود می­کنند و اغلب کمتر تمایل به تغییر مسیر دارند حتی اگر در این زمینه ناراضی، بی­ انگیزه، یا ناموفق باشند. کاهش انعطاف پذیری امکان ثروتمند شدن را کاهش می­دهد.

۴۲- بالا رفتن از نردبان شرکت های بزرگ.
لازم نیست مدیر عامل یک شرکت فوق العاده بزرگ شوید. افراد زیادی هستند که با کار کردن در شرکت­های سرشناس ثروتمند نشده­ اند و یا شرکت خودشان را از صفر شروع کرده اند به پایه ریزی… یکی از این افراد هم میتوانید باشید.
۴۳- داشتن یک کار “خوب
کار “خوب” ممکن است پس از چند دهه کار و رنج شما را کمی ثروتمند کند. بودجه بندی هوشمند و سرمایه‌گذاری در مدت زمان کوتاه­ تر شما را به آرزوی تان می­رساند. اکثر مردم با داشتن یک کار خوب ثروتمند نشده­ اند نتیجه یک تحقیقات توسط توماس جی استنلی نشان می­دهد اکثر ثروتمندان با شروع کسب و کار خود سود هنگفتی به جیب زده ­اند.

۴۴- هشتاد درصد از کسب و کار در پنج سال اول شکست می­خورند.
اکثر کسب و کارها بر اساس این آمار ورشکست نمی­شوند. بسیاری از آنها  به علت فرصت های بهتر کنار گذاشته می­شوند اگر از شکست هراس داشته باشید هرگز  فرصت موفقیت نخواهید داشت.

جمله بسیار جالبی از رابرت کیوساکی هست که میگوید «طبق آمار از هر ۱۰ شرکت، ۸ شرکت نوپا شکست میخورند… توصیه من به شما این است که …خب میتوانید ۱۰ شرکت راه اندازی کنید

۴۵- گوش دادن به کارشناسان.
کلید کار این است که با چه کارشناسانی مشورت کنید. معلمان، همکاران، و دوستان معمولا نمی تواند به شما مشاوره مورد نیازتان را ارائه کنند.
۴۶- عدم صداقت.
پلید بودن برای داشتن ثروت بیشتر تنها جزو کلیشه­ های داستانی می­باشد. اما بسیاری از افراد موفق می دانند که داشتن صداقت یکی از ضروری­ ترین الزامات کسب ثروت است.

این باور کهنه در کسب و کارهای ایرانی وجود دارد که نباید شفاف باشید. ممکن است در بعضی کسب و کارها، مثل کاسبی های بازاری در بعضی مواقع عدم صداقت به کار تان بیاید، اما مطمئن باشید در دراز مدت باعث موفقیت شما نمیشود.

۴۷- غیر ممکن است.
اینکه چیزی قبلا انجام نشده، به این معنا نیست که نمی تواند در آینده هم انجام شود. ممکن است همیشه موفق نشوید، اما  بسیاری از افراد هستند که هر روز کارهای غیرممکن را انجام می­دهند، بنابراین شما هم می­توانید ناشدنی­ ها را امکان­پذیر سازید.
۴۸- واقع بین باشید.
واقع­ بینی بر اساس قضاوت مردم روزمره صورت می­گیرد. افراد ثروتمند با کشف تفاوت­ ها و بی­باکی هر چه تمام ­تر، فراتر از افکاری که به نظر منطقی می­آیند، می­اندیشند

امتیاز خبر:
1 1 0

نظرات


نظری وجود ندارد.

مرتب سازی براساس

آرشیو:

دی ان ان